HelpInformatik.COM

КОМП'ЮТЕРИ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ. Для чого вивчати інформатику.

Тема. КОМП'ЮТЕРИ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ.
Для чого вивчати інформатику.

Мета.

1. Навчити учнів поводитися в комп’ютерному класі, дотримуючись                усіх правил техніки безпеки (ТБ).

2. Розвивати увагу, логічне мислення, збагачувати словниковий запас, зосереджуватися. аналізувати, робити висновки, працювати в парах.

3. Виховувати культуру поведінки в комп’ютерному класі, толерантність при роботі в парах, культуру мовлення і бережливе ставлення до держмайна.

Хід уроку

I.Організація класу.

- Хто знає в який клас ми прийшли?

- Чи доводилось тобі працювати з комп’ютером?

- А чи знаєш ти, що таке комп’ютер?

- Робота з тлумачним словником. 

- Отже, комп’ютер – це машина, яка потребує конкретних і чітких дій, тому у комп’ютерному класі потрібно поводити себе дисципліновано, щоб він виконував те, що ми хочемо.

II.  Робота над новим матеріалом.

1. Вступне слово вчителя.

-  Любий друже! Це комп’ютерний клас. Але, перш, ніж сісти за комп’ютер, слід ознайомитися з правилами безпечної роботи та поведінки в комп’ютерному класі.

- Розглянемо складові частини комп’ютера: монітор, мишка, клавіатура, системний блок. 

У задній частині монітора знаходиться променева трубка, яка працює під високою напругою. Неправильне поводження з апаратурою і монітором може призвести до важких поразок електричним струмом, викликати загорання апаратури. 

Пам’ятка-заборона

Строго забороняється: 

- торкати роз’єми сполучних кабелів;

- доторкатися до проводів живлення;

- доторкатися до екрана і до тильної сторони монітора;

- включати і виключати апаратуру без дозволу вчителя;

- класти диски, підручники тощо на монітор і клавіатуру;

- працювати у вологому одязі і вологими руками.

2. Обговорення пам’ятки-заборони.

3. Фізкультхвилинка.

4. Закріплення правил безпечної поведінки. (Робота у парах). 

Завдання: скласти у парах запитання і відповіді про безпечну роботу з комп’ютером, щоб не уразитись електричним струмом.

5. Засвоєння правильної поведінки за робочим столом.

- Сідаємо так, щоб лінія погляду приходилась в центр екрана, щоб не нахиляючись користуватися клавіатурою; 

- знаходитися від екрана монітора слід на відстані  не менше 50см (60-80). Перевірте, чи правильно ви сидите?

- Спину тримаємо рівненько; 

- учням, що носять окуляри, – працювати в окулярах; 

- при поганому самопочутті – звернутися до вчителя .

6. Практична робота учнів з комп’ютером. 

Перегляд слайдів “Як поводитися з комп’ютером”

- Щоб дізнатися, як слід себе поводити, працюючи за комп’ютером, подивись цікаві слайди (Сходинки до інформатики, 2 клас.)

- Для переходу до наступного слайду користуємося клавішею “пропуск” – на клавіатурі вона найдовша. 

Інформація для вчителя.

Додатково можна використовувати:

-  кнопки навігації “попередній” і “наступний” слайд (з правого краю панелі, внизу екрана);

- “стрілка вліво” та “стрілка вправо”;

- “Page Up”та  “Page Down”.

Клавіша “BackSpace” має дію, зворотну до дії клавіші “пропуск”.

Для виходу з програми можна скористатися:

-  кнопкою “х” у правому верхньому куті екрана;

- клавішею “Esc”

- Alt+ F4.

7. Фізкультхвилинка.

8. Гра  “Так чи ні”.

- Заходити  до класу натовпом, штовхаючи один одного.

- При роботі з комп’ютером руки можуть бути мокрими, брудними.

- Сидіти рівно, на відстані 50см. 

- Класти підручник, зошит тощо на монітор, клавіатуру. 

- Не доторкатись до проводів, розеток, кнопок клавіатури, з якими тебе не знайомив учитель. 

- Починати роботу тільки за вказівкою вчителя: “Приступити до роботи”.

ІІІ. Робота з підручником с.4

IV. Робота в робочому зошиті.

V. Підсумок.

- Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?

- Що найбільше сподобалося?

- Що запам’яталося?

- Про що хотіли би дізнатися більше?

- Яких правил поводження у комп’ютерному класі ми повинні дотримуватися?

Пам’ятайте, що Ви маєте добре знати і точно виконувати вказівки вчителя, щоб уникати нещасних випадків, берегти техніку. Ви відповідаєте за стан робочого місця і збереження розміщеного на ньому устаткування .

Добрих успіхів вам в опануванні комп’ютерної грамоти!

Дану публікацію підготували для Вас команда сайту HelpInformatik.COM
Клас: 2-й
Автор: Кірєєва Аліна Олександрівна вчитель початкових класів Раківської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Дата створення: 29.07.2015
Переглядів: 4156