Ми за безпечний Інтернет
Тема: Ми за безпечний Інтернет
Мета: розширити й поглибити знання про Інтернет; дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету; розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навики, пам’ять, виховувати етичне спілкування між товаришами, дорослими, інформаційну культуру учнів.
Обладнання: соціальні ролики про безпечний Інтернет, комп'ютерна презентація, проектор, комп'ютер, роздатковий матеріал, пам'ятки для учнів.
Вид виховної години: інформаційно-пізнавальна.
Форма проведення: година спілкування
Хід тренінгу
І. Організаційний етап (вітаємося, знайомимося)
1. Гра «Вітання без слів»
Вчитель. Давайте з вами проведемо гру «Вітання без слів»
Учасникам пропонується протягом 2-3 хвилин вільно рухатись в класі та встигнути за цей час привітати якомога більше товаришів. Робити це треба мовчки, без слів: кивком голови, рукостисканням, обіймами і т. ін. При цьому кожен учасник має право використати кожен спосіб привітання лише один раз; для кожного наступного привітання необхідно вигадати новий спосіб.
Гра сприяє зняттю психологічної напруги, вільному спілкуванню.
Вчитель.
Кому скільки вдалось привітати людей?
Що складніше — вигадати нові способи, чи їх продемонструвати?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Діти, чи можете ви сказати, що таке Інтернет? (Відповіді учнів)
Інтернет - це найбільша та найвідоміша із сучасних глобальних мереж, що об'єднує комп'ютери та комп'ютерні мережі всього світу.
- На вашу думку, для чого створений Інтернет? (Відповіді учнів)
- Вірно, Інтернет створений для зручності спілкування, отримання нових знань, перегляду нових фільмів, здобуття будь-якої інформації.
Чим корисний Інтернет і для чого ви його використовуєте? (Відповіді учнів)
Інтернет – це цікавий та захоплюючий світ, який дозволяє вам дізнаватись про світ цікавого, грати в цікаві ігри та ділитись з іншими своїми думками та захопленнями, спілкуватись з людьми в різних кінцях світу. Я, наприклад , спілкуюсь з подругою, яка проживає в Америці.
- А хто з вас користується мережею? (Відповіді учнів)
В Інтернеті є свої правила, яких треба суворо дотримуватись, для того, щоб уникнути неприємних та небезпечних ситуацій.
Перегляд відео № 1 (Соціальний ролик «Про Петрика»)
На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.
Саме тому сьогоднішнє наше заняття ми присвятимо темі «Ми за Безпечний Інтернет». Спробуємо дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету, сформулювати та засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті.
- А зараз ми поділимось на дві групи.
2. Вправа 2 «Склади пазл»