HelpInformatik.COM

«Як людина сприймає інформацію»

Тема: Як людина сприймає інформацію.

 

Мета уроку:

? ознайомити учнів з тим, як людина сприймає інформацію;

? використання палітри кольорів панелі інструментів програми “Paint”;

? розвивати спостережливість, пам`ять, мову;

? виховувати любов до природи.

Обладнання: комп`ютери, програма “Paint”, підручники, зошити, картки.

 

Хід уроку

І. Организация класу.

Діти, сьогодні в нас присутні гості, вони прийшли подивитися як ми з вами добре працюємо на уроці, давайте їх привітаємо, а зараз один одному посміхнулись, на урок увагу не забудьте взяти, сіли всі тихенько будем працювати. 

 

1. Повторення правил з техніки безпеки.

         Діти, послухайте мене всі уважно. І дайте  пораду одному хлопчикові:

“Тільки-но пролунав дзвоник на урок, Мишко розштовхав товаришів і вбіг до класу, зайняв місце за комп`ютерним столом і почав завантажувати  комп`ютерну програму, але його зупинив голос учителя.

         Що сказав вчитель Мишкові?

         Які правила техніки безпеки він порушив?

В клас заходити спокійно та не можна розпочинати роботу за комп`ютером без дозволу вчителя.

         А зараз пограємо в Гру “Продовж речення” та згадаемо які ще правила поведінки та технік безпеки необхідно виконувати в комп`ютерному класі?

- спину тримати ….. (рівно);

- сидіти слід на відстані від екрана монітора…..( 50-60 см.);

- не працюй брудними та…… (мокрими руками);

- не можна ставити лікті на….. (клавіатуру);

- не можна чіпати…… (дроти й розетки);

- не можна тицяти пальцями в…….. (екран).  

 

   ІІ. Перевірка домашнього завдання.

         - На попередніх уроках ви ознайомились з таким поняттям як інформація і що вона може бути корисною і (некорисною), доступною і (недоступною), істиною і (хибною).

Гра “Надай інформацію”. Ви повині своїми діями  передати інформацію, імітуючи рухи птаха або риби.

Сорока – (розмахують руками)

Окунь – (пливуть)

Лебідь –

Щука –

Горобець –

Зозуля –

Шпак -

Карась –

Яку ви передали всім інформацію, істинну чи хибну?

         (Всім відомо, що інформація корисна, коли отримана своєчасно. Ну, що корисного, якщо про дощ дізнаєшся тоді, коли він вже йде і ти йдеш без парасольки. От коли б ця інформація потрапила до тебе своєчасно, то була б корисною, і парасолька захистила б тебе від дощу.)

? Навести приклади корисної  і некорисної інформації, доступної і недоступної.

        

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 

Тема сьогоднішнього уроку “Як людина сприймає інформацію.

Зараз я пропоную всім закрити очі.

- “Діти, до кінця уроку залишилося … хвилин” .

 Відкрийте очі та дайте відповідь на запитання: чи отримали ви зараз інформацію, і як? 1.(Почули).

Експериментуємо далі. Учневі щільно зав`язують очі, і вчитель проносить біля його носа предмет із сильним запахом, учневі розв`язують очі та пропонують дати  відповідь на запитання: чи отримав він інформацію, і як саме? 2.(Відчув по запаху).

Слідуючому учневі зав`язують очі і вчитель дає в руки м`яку іграшку. Далі розв`язують очі і пропонують дати відповідь на запитання, чи отримав він інформацію і як саме? 3. (Відчув на дотик).

Слідуючому учневі  зав`язують очі, і вчитель пропонує йому скуштувати дрібку цукру. Розв`язують очі і пропонують дати відповідь на запитання, чи отримав він інформацію і як саме? 4.(Відчув на смак).

Розгляньте малюнок, що ви побачили? (Смайлик). Чи отримали  ви інформацію, а як? 5. (Побачили).

 

ІV. Робота з підручником.

-Зараз ви самостійно попрацюєте над текстом в підручнику на сторінці 32, а потім дасте мені відповіді на запитання, як називаються органи якими ми сприймаємо інформацію.

Провівши  дослідження, попрацювавши з підручником  ми можемо з вами сказати, що людина отримує інформацію із навколишнього середовища за допомогою п`яти органів чуття: назвіть їх (1.органів зору; 2.орган нюху; 3. орган смаку; 4. орган слуху; 5.  дотику.)

 

Тільки дощик прошумів,

За лужком, за лісом,

Хтось у небі рушничок

Вишитий повісив

Хто згадає з діточок

Що воно за рушничок? (Веселка)

 

V. Фізкультхвилинка.

 

VІ. Робота з зошитом.

Діти, а ще ви повинні були в зошиті намалювати веселку, відкрийте і покажіть свої веселки.

         А може хто знає вірш про веселку?

         А зараз відкрийте свої зошити на сторінці 16.

 

VІІ. Робота за комп`ютером.

 

? Діти, скажіть, на якій відстані слід сидіти від екрана монітора?

         Сьогодні ви будете малювати веселку тільки вже на комп`ютері.

Програма “Paint”. Запуск програми ПУСК → ПРОГРАММЫ → СТАНДАРТНЫЕ → Paint

Уважно подивіться на панель інструментів. Підведіть курсор до розпилювача і клацніть ЛКМ. Вам відомо що товщина розпилювача може бути різною. Від найтоншого до товстішого, якими користується маляр. Обери колір на палітрі. Тепер можно малювати веселку.

 

VІІІ. Релаксація.

1. В середньому темпі проробити 3-4 кругові рухи очима у праву сторону, стільки ж в ліву сторону. Розслаблячи очні м`язи, подивитися вдалину на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази.

         2. Сидячи за столом, розслабтеся і повільно поводіть очима зліва направо. Потім справа наліво. Повторити 3 рази в кожну сторону.

 

VІ. Закріплення знань учнів.

 

 

 

Підсумок уроку.

         ? Що ми вивчали на сьогоднішньому уроці?

         ? За допомогою яких органів чуття людина сприймає інформацію?

         ? Чи сподобався вам урок ?

 

А як ви попрацювали на уроці ви дізнаєтеся якщо знайдете у кожному рядочку слово і впишете його у сітку кросворду.

 

1

ТІЧ

НУТ

РАМ

ХАР

НАГ

МЕД

2

ГУР

МЕК

ВИЗ

БИД

ДОЩ

ЗАБ

3

ФЕС

МОЧ

КЕТ

ДИВ

ЗЕМ

ЛАК

4

БЕЗ

ВІС

ХИЩ

БЯЗ

СОМ

ГЕР

5

ЦИР

ДЕЛ

ЛИМ

МЮЗ

ЖИМ

ДІД

6

ГУС

ТАН

РІН

ВИС

ФУТ

ЦАП

7

ПАР

ГОЗ

ЗИК

МИП

ЛІД

РУН

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Дану публікацію підготували для Вас команда сайту HelpInformatik.COM
Клас: 2-й
Автор: Катола Тетяна Вікторівна
Дата створення: 26.11.2018
Переглядів: 3372