HelpInformatik.COM

Конспект уроку інформатики для 2 класу

Тема. Ігри на змінювання послідовності дій, пошук помилок в послідовностях; об’єднання предметів у групи, вилучення зайвого за певними ознаками.

Цілі:

  • навчальна: навчити об’єднувати складові частини одного предмета в ігрових середовищах;
  • розвивальна: розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення;
  • виховна: виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація.

Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, GCompris, Інформатика. 1-й рік навчання, браузер.

Хід уроку

І. Організаційний етап

В нас робота є цікава,

Попрацюємо на славу!

Взнаєм, що комп’ютер може,

Як в роботі  нам  він допоможе.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Чи багато предметів оточує нас?

Опишіть, що зараз нас оточує?

Чи можна всі предмети розкласти на якісь групи? Для чого це робиться?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Хто це стукає до нас?

Поспішає у наш клас.

Двері швидше відчиняймо,

Гостя нашого стрічаймо!

  • Діти, це наш давній знайомий Незнайко. Він сьогодні вирушає у незвичайну  подорож у звукове царство на іграшковому потязі. Незнайко пропонує нам поїхати з ним. Згодні?
  • Тож часу, діти не гаймо,

І з Незнайкою рушаймо.

Психогімнастика. Вимовте слово «Незнайко» лагідно, весело, сердито, здивовано, байдуже.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету)

V. Засвоєння нових знань

VІ. Фізкультхвилинка

А зараз, діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та спробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка).

VІІ. Формування вмінь та навичок

- А зараз ми потрапили на галявину, на якій свої задачі нам пропонує їжачок-жартівничок.

  1. На дереві сидять два птаха: 2 сойки, всі інші ворони. Скільки ворон?
  2. На галявині лежало 4 яблука. Одне з них розрізали навпіл і поклали поруч. Скільки яблук на галявині?
  3. Порахуйте ягнят, що пасуться на галявині. 

 

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

Гра “Так чи ні?”

— Роботу з комп’ютером починай, не чекаючи дозволу вчителя.  (Ні)

 — Стіл завжди тримай у чистоті.  (Так)

— Якщо зголоднів, їж і пий за комп’ютерним столом.  (Ні)

— Екран витирай лише сухою серветкою.  (Так)

— Сміливо берися за розетки і всілякі проводи.  (Ні)

— Утомився? Поклади руки на клавіатуру і відпочинь.  (Ні)

— З комп’ютером працюй лише чистими руками.  (Так)

— Щоб краще бачити, нахиляйся близько-близько до монітора.  (Ні)

  1. Інструктаж учителя.
  2. Практична робота за комп’ютерами.
  3. Вправи для очей.

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості

Заплющіть очі. Розслабте м’язи. Уявіть себе на березі океану. Безмежний простір перед вами. Віє легенький вітерець. Ви вдихаєте свіже повітря. Вам легко. Простежте очима за хвилею. Вона ніжно гойдає вас. А над вами чисте, прозоре, блакитне небо. Повільно розплющіть очі.

VІІІ. Підбиття підсумків уроку

  • Чи сподобався вам урок?
  • Що було найважче?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Дану публікацію підготували для Вас команда сайту HelpInformatik.COM
Клас: 2-й
Дата створення: 28.01.2018
Переглядів: 5047