Створення відеофільму. Побудова аудіо- та відеоряду. Додавання до відеокліпу відеоефектів та налаштування переходів між його фрагментами.
Тема уроку : Створення відеофільму. Побудова аудіо- та відеоряду. Додавання до відеокліпу відеоефектів та налаштування переходів між його фрагментами.
Мета уроку :
Навчальна: сформувати теоретичні знання про основні поняття мультимедійних даних, принципи настроювання у часі відеокліпів.
Розвиваюча: розвивати логічне мислення, виховувати культуру інтелектуальної праці та мовлення, допитливість, уважність, розвивати творчий підхід як засіб виховання стійкого професійного інтересу.
Виховна: ознайомити учнів з швидким розвитком технічних і програмних можливостей ПК, створювати естетичний смак при розробці плану відео кліпу, додаванні до відео кліпу відеоефектів та при настроюванні переходів між його фрагментами.
Тип уроку : комбінований
Обладнання :
Прилади – відеокамера цифрова, фотоапарат цифровий , програмне забезпечення, навчальні диски, мультимедійний проектор, мультимедійні навушники, динаміки, мікрофон, електронні засоби: флешка.
Таблиці– „Інтерфейс програми Movie Maker”, „ Область монтажу”
До уроку виготовлено :
- тематичні папки ( тема, план уроку,про що учні повинні дізнатися, опорні конспекти);
- програма TEST-W – тест для перевірки домашнього завдання;
- складено презентацію до уроку використовуючи програму PowerPoint – для проголошення теми, плану уроку;
- виставка приладів (відеокамера цифрова, фотоапарат цифровий , програмне забезпечення, навчальні диски, мультимедійний проектор, мультимедійні навушники, динаміки, мікрофон, електронні засоби: флешка.).
Міжпредметні зв’язки :
- історія (історичні дані про Львів, історична довідка);
- мистецтво (дизайн подання кадрів у кліпі);
- математика (тривалість кліпу)
Зв’язок із спеціальністю :
- Робота над проектом «Моя майбутня професія»
Девіз :
„ Краще один раз побачити, а ніж сто разів почути ”
Народна мудрість
Базові поняття і терміни:
- кліп;
- титри;
- шкала часу (time-line);
- відеоефект;
- відеоперехід;
- аудіо- та відеоряд
Структура уроку:
- Організаційна частина.
- Повторення вивченого матеріалу.
- Мотивація навчального процесу.
- Визначення мети, теми уроку.
- Засвоєння знань, умінь і навиків.
- Закріплення вивченого матеріалу.
- Підведення підсумків уроку.
- Домашнє завдання.
Хід уроку.
- Перевірка відсутніх, а також готовність учнів до уроку.
(організація роботи групи : привітання, підготовка робочих місць до роботи.)
Ми всі любимо мандрувати безкрайніми просторами Всесвітньої павутини і неодноразово бачили надокучливі рекламні ролики, веселі анімаційні картинки, слухаємо музику відомих і невідомих виконавців, дивимося найцікавіші моменти футбольних матчів чи телепрограм «Україна має таланти» або «Х-фактор». Усе перелічене належить до тієї складової віртуального світу, яка робить наше життя більш цікавим, барвистим, насиченим – світу мультимедіа. В цей світ зазирнули і ми.
- Повторення вивченого матеріалу:
Колективна робота. Пригадування основних питань, термінів минулого уроку
Отож давайте пригадаємо, яку тему ми вивчали і в якому програмному середовищі працювали на минулому уроці ?
(Ми вивчали мультимедійний редактор і працювали в програмі Windows Movie Maker)
- Експрес-повторення:
- Що означає слово мультимедіа?
(Мультимедіа- це програмний продукт, що містить колекції зображень, текстів і даних, які супроводжуються звуком, відео, анімацією оснащений інтерактивним інтерфейсом з елементами керування.)
- Що означають в перекладі слова Movie Maker ?
В перекладі з англ. Movie Maker-той, що створює кіно.
- Яке основне призначення відеоредактора Windows Movie Maker ?
(Windows Movie Maker – це програма для створення , редагування і монтажу відеороликів або відеофільмів)
- Як називаються невеликі за розмірами відеофільми?
Використовують термін кліп з англ..стискувати, обрізати або відео кліп.
- Яка повинна бути послідовність команд, щоб викликати програму Windows Movie Maker ?
Пуск-Усі програми-Стандартні- Windows Movie Maker – запис на дошці
- Розказати і показати на таблиці з яких основних елементів складається вікно програми.
Рядок меню
Панель інструментів
Область збірників.- Використовуються для упорядкування аудіо і відеозаписів, файлів зображення – як записаних у програмі, так і імпортованих.
Область завдань, що містить список задач
Область попереднього перегляду - Монітор. Використовується для попереднього перегляду відео і містить панель пошуку, по якій переміщається повзунок у процесі відтворення, а також кнопки монітора, що використовуються для керування процесом відтворення.
Кнопка переключення вигляду Області монтажу
Область монтажу- область використовується для редагування створюваного фільму (аудіоряд, відеоряд, шкала часу.)
Де взяти фрагменти: графічні забраження, відеофрагменти для кліпу?
Графічні зображення – команда Імпорт зображень можна отримати за допомогою:
- цифрового фотоапарату
- мобільного телефону
- сканера
- мережі Інтернет
(Команди показують на табл., прилади демонструють з виставки)
Відеофрагменти – команда Імпорт відео можна отримати за допомогою:
- відеокамери
- цифрового фотоапарата
- мобільного телефону
- мережі Інтернет
Дану публікацію підготували для Вас команда сайту HelpInformatik.COM
Клас: 8-й
Автор: Тищук Михайло Іванович
Дата створення: 26.03.2017
Переглядів: 6371