HelpInformatik.COM

Урок інформатики у 4 класі "Можливості інтернету" (за Корнієнко)

Тема: Можливості Інтернету

 

Мета: Розширити уявлення учнів про Інтернет. Познайомити з можливостями Інтернету. Розвивати увагу, логічне мислення. Виховувати повагу до співбесідника.

Обладнання: зошит, підручник, мультимедійний проектор.

 

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Повторення вивченого.

1. «Дверцята» до інших сторінок.

2. Електронна «книжка», де містяться різна інформація.

3. Сторінка сайту.

4. Комп’ютери, з’єднані між собою.

5. Програма для перегляду веб-сайтів.

6. Програма для спілкування.

 

III. Повідомлення теми та мети уроку. Проблемне питання.

- Що в перекладі з англійської мови означають слова chat, mail?

- Яке відношення вони мають до Інтернету?

 

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя.

Чисельність користувачів Інтернету стрімко зростає з кожним роком і становить приблизно двадцять вісім мільйонів людей. Внаслідок чого виникає питання, чим же приваблює Інтернет людей?

Ми з вами на минулому уроці говорили про те, що можна знайти на сторінках веб-сайтів. Але інформація - це ще не все, що може дати нам Інтернет.

Ви сказали, що слово mail в перекладі з англійської означає пошта. Інтернет дає нам можливість користуватися електронною поштою. Працює вона значно швидше, ніж звичайна. На одному з наступних уроків ми навчимося нею користуватися.

Крім електронної пошти Інтернет дає нам й інші можливості спілкуватися. Chat в перекладі з англійської позначає розмова, бесіда. Спеціальні програми дають нам можливість вести бесіду з будь-яким співбесідником у будь-якому куточку земної кулі миттєво. Ввівши текст, ти натискаєш кнопку і … твоє повідомлення вже на екранітвого співрозмовника. Таке спілкування називається on-line.

 

2. Робота з підручником.

- А от які ще можливості дає нам Інтернет, ми дізнаємося зі сторінок підручника (с. 10).

 

3. Продовження розповіді вчителя.

Всесвітня мережа крім величезних принад таїть у собі й велику небезпеку. Адже серед користувачів Інтернету є не лише гарні люди.

Зараз ми з вами переглянемо історію одного хлопчика і спробуємо визначити правила безпечного користування Інтернетом.

(Перегляд історії про Миколку «Безмежний ліс» на сайті Онляндія за допомогою мультимедійного проектора)

4. Інструктаж учителя.

На минулому уроці ми говорили про те, що кожен сайт має свою адресу. Сьогодні ми будемо вчитися користуватися адресами сайтів.

Коли ви відкриєте браузер, то вгорі вікна програми побачите рядок адреси (показ за допомогою проектора).

Ввівши у цей рядок адресу сайту та натиснувши кнопку Перехід, ви потрапите на той сайт, адресу якого ввели.

Ви сьогодні повинні будете вводити адреси сайтів, які я вам запропоную, та, перейшовши на сайт, визначити, як він називається. За результатами своєї роботи ви заповните таблицю, з’єднавши адресу сайту з його назвою.http://levko.info/

 

Онляндія             http://onlandia.org.ua/

Дитячий сайт «Левко»  http://www.yandex.ua/

 

5. Повторення правил безпеки при роботі з комп’ютерами.

6. Робота за комп’ютерами.

 

V. Розвиток умінь і навичок.

 

1. Робота над загадками.

Дуже товсті ноги маю, ледве їх переставляю,

Сам високий я на зріст, замість носа в мене хвіст.

(Слон)

Сіреньке, маленьке, а хвостик – як шило.

(Миша)

У нашої бабусі сидить дід у кожусі,

Проти печі гріється, без води умиється.

(Кіт)

2. Робота в зошитах.

- Хто з цих тварин найбільший, а хто найменший?

- Підпишіть назви цих тварин на схемі, поданій у ваших зошитах (урок 4 завдання 5).

 

VI. Підсумок уроку.

ЗАВАНТАЖИТИ

Дану публікацію підготували для Вас команда сайту HelpInformatik.COM
Клас: 4-й
Автор: Савченко Зоя Павлівна
Дата створення: 02.01.2016
Переглядів: 4268