Команди
Тема: КОМАНДИ
Мета: закріпити знання з теми текстовий редактор;ознайомити з поняттям «команда»; розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, складати тексти.
Обладнання: Microsoft Word
Тип уроку: Узагальнення і систематизація знань.
Роздатковий матеріал:
ХІД УРОКУ
1. Організація навчальної діяльності.
Привітання. Відмітка відсутніх.
2. Повторення правил з техніки безпеки. Гра «Мікрофон»
За допомогою гри, ми з вами повторимо правила поведінки в комп`ютерному класі.
- Тепер коли ми все пригадали, можна розпочати роботу за комп`ютером.
3. Розминка
Учні класу діляться на дві команди. Для кожної команди оголошується своє слово. Один учень біля дошки записує, а інші гравці команди придумують і називають слова, які близькі за асоціацією чи дією до нього. Перемагає у грі команда, яка придумає більше слів. Наприклад: ВОДА ( річка, озеро, ставок, море, океан, джерело, струмок, криниця… і т. д). ВІТЕР (вихор, буря, шторм, смерч, ураган, хурделиця, метелиця, вентилятор, вітряк…)
4. Перевірка домашнього завдання
- На попередніх уроках ми з вами працювали з програмою «Текстовий редактор». Для швидкого введення тексту необхідно добре знати клавіатуру й вільно володіти основними прийомами редагування тексту. Давайте зараз з вами пограємо в гру та згадаємо приємні хвилини новорічного свята.
А ще ми з вами на попередніх уроках вивчили що таке текстовий редактор, будова тексту, типи тексту. За допомогою тестів перевіримо як ви засвоїли вивчене.
1. Що таке текст?
А) набір речення;
Б) розповідь про певні події;
В) речення, зв’язані між собою за змістом.
2. Що таке тема тексту?
А) це зачин;
Б) це те, про що розповідається в тексті;
В) те саме, що й назва тексту.
3. З яких частин складається текст?
А) із початку, середини та кінця;
Б) із зачину, основної частини та кінцівки;
В) із зав’язки, кульмінації та розв’язки.
4. Яка роль синонімів у тексті?
А) виражає закінчену думку;
Б) з’єднують між собою речення у тексті;
В) допомагають уникнути повторення.
5. Що таке «Текстовий редактор»?
А) це програма яка дозволяє програвати музику.
Б) це програма яка дозволяє створювати малюнки.
В) це пограма яка дозволяє створювати тексти.
5. Розв`язування логічних задач.
Зафарбуй трикутник, круг, квадрат і овал в чотири різні кольори – зелений, синій, жовтий і червоний – так, щоб були істинними всі висловлення.
ТРИКУТНИК – не червоний і не зелений.
КРУГ –не зелений і не жовтий.
Зелена фігура – не КВАДРАТ.
Червона фігура – не КРУГ.