HelpInformatik.COM

Завдання та відповіді ІІІ етапу олімпіади з інформаційних технологій

Теоретичні, практичні завдання, а також відповіді до завдань ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій м.Суми

Рік: 2012/2013 навчальний рік
Клас: 9-11 клас

Практичний тур

Задача 1, текстові документи
Створити документ з 1000 сторінок, непарні сторінки якого матимуть альбомну орієнтацію, а парні – книжкову.

Задача 2, презентації
Створити таку анімацію, як показано у файлі сніжка.exe. Сніжка складається з 3 прямих, розташованих під кутом 60° одна відносно одної, з обох боків від точки перетину на кожній з прямих розташовано аналогічні фігури з 3 прямих, тільки вчетверо менші, що також містять по 6 фігур ще вчетверо менших. Спочатку має відображатися фігура з найбільших прямих, потім одночасно – всі фігури з середніх прямих, а в третю чергу – одночасно всі фігури з найменших прямих.

Задача 3, електронні таблиці
В одну з клітинок діапазону A1:Z100 аркушу 2 введено якесь значення, а решта клітинок цього діапазону порожні. Забезпечити автоматичне обчислення номера рядка непорожньої клітинки цього діапазону у клітинці A1 аркуша 1, а номера стовпця – у клітинці B1 аркуша 1.
Задача 4, бази даних

1) Створити базу даних для предметної області «Мобільний зв’язок». Про кожного оператора мобільного зв’язку відома його назва та рік заснування компанії. Про абонента відомий його номер та якому оператору він належить. Потрібно також зберігати відомості про дзвінки одних абонентів іншим, а саме, хто кому подзвонив, коли почалася розмова та скільки секунд тривала.

2) Ввести в базу даних відомості про операторів МТС, Київстар і Life, 1–2 абонентів кожного з операторів і 3 дзвінки.

 3) Створити запит Визначити назви операторів, абоненти яких здійснювали дзвінки на номери Київстар тривалістю більше 200 секунд.

ЗАВАНТАЖИТИ

Дану публікацію підготували для Вас команда сайту HelpInformatik.COM
За матеріалами / Джерело: informatic.sumy.ua
Дата створення: 19.02.2014
Переглядів: 6819